sad_pvnDMEs57q

معرفی رنگ سال 2021


admin admin admin admin /
10 دی 1399

رنگ سال، خبری است که اهالی و طرفداران مد هر سال منتظر اعلام آن می‌مانند تا لباس و تیپ خود را با آن هماهنگ کنند. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که: «رنگ سال ۲۰۲۱ چیست و چه کسی رنگ سال را اعلام می‌کند؟» اگر فکر می‌کنید مد شدن هر رنگ در سال‌های مختلف به سلیقه‌ی عموم بستگی دارد و کاملا اتفاقی است، باید به شما بگوییم که اشتباه فکر می‌کنید. مجله‌ها و رسانه‌های متنوعی رنگ سال را اعلام می‌‌کنند، اما معتبرترین مرجع، شرکت «پنتون» است‌. خوب است قبل از اینکه رنگ سال ۲۰۲۱ را به شما معرفی کنیم، کمی شما را با شرکت پنتون آشنا کنیم. در ادامه با مجله‌ی دیجی‌استایل همراه باشید.

تاریخچه‌ی شرکت پنتون

موسسین پنتون، یعنی برادران ملوین و جسی لیوان، برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ در شهر نیویورک به عنوان یک شرکت چاپ و نشر فعالیت داشتند. بعدها فردی به نام «لورنس هربرت» به عنوان یک کارمند ساده در این شرکت استخدام شد و در همین مدت زمان هم یک سیستم دقیق برای استانداردسازی رنگ‌ها ایجاد شد.

این سیستم بر اساس جدول مندلیف طراحی شده و به هر رنگ، یک عدد خاص اختصاص داده شده است تا احتمال اشتباه گرفتن رنگ‌ها بین مردم به حداقل برسد.

از جمله افتخارات شرکت پنتون این است که سیستم استانداردسازی رنگ آن در مراجع بین‌المللی رنگ‌ها (Internarional Colour Authority ICA) مورد استفاده قرار می‌گیرد‌. شرکت پنتون هم‌اکنون در شهر کارلستات نیوجرسی قرار دارد و به عنوان تعیین کننده‌ی رنگ جهان، شهرت جهانی دارد.

رنگ سال چگونه توسط پنتون انتخاب می‌شود؟

هر سال شرکت پنتون در ماه‌‌های می و نوامبر یک جلسه را با حضور نمایندگان مختلف از سراسر جهان برگزار می‌کند. این جلسه قوانین خاص خودش را دارد؛ به طور مثال مکان برگزاری آن در یک اتاق کاملا سفید است تا رنگ‌های محیطی هیچ ایده‌ای به نمایندگان القا نکند.

در این جلسه نمایندگان می‌توانند اشیایی که رنگ‌های الهام‌بخشی دارند به سایر اعضا نشان بدهند و به این ترتیب، طی دو روز متوالی رنگ سال انتخاب می‌شود.

سال ۲۰۲۰ با تمام وقایع عجیب خود رو به پایان است. موسسه‌‌‌ی پنتون، امسال هم مثل سال‌های گذشته، وظیفه‌ی سالانه‌ی خود را برای اعلام رنگی که بهترین بازتاب سال پیش‌رو را داشته باشد، انجام داد و در یک اقدام عجیب اما جالب، برای رنگ سال ۲۰۲۱ نه یک رنگ، بلکه دو رنگ را اعلام کرد: خاکستری روشن (Ultimate gray) و زرد روشن (Vibrant yellow illuminating).

به گفته‌ی موسسه‌ی پنتون رنگ سال ۲۰۲۱ گویای آن است که چطور عناصر مختلف برای حمایت از یکدیگر، در کنار هم قرار می‌گیرند. رنگ سال ۲۰۲۱ تلفیقی از حس سنگی و کاربردی و در عین حال گرم و خوش‌بینانه است که قدرت و انرژی مثبت را برای ما تداعی می‌کند. این دو رنگ حکایت‌گر احساسات عمیق متفکرانه با وعده‌ی آفتاب و حال و هوای دوستانه هستند‌.

موسسه‌ی پنتون با انتخاب رنگ زرد و خاکستری در کنار یکدیگر، پیام خوشبختی با تکیه بر سعی و کوشش را صادر کرده است‌. ترکیب این دو رنگ امیدبخش است و به ما در وضعیتی که بیماری کرونا شرایط زندگی را برای همه‌ی ما دشوار کرده است، یادآور می‌شود که همه چیز بهتر خواهد شد‌.

رنگ زرد روشن انتخاب شده توسط موسسه‌‌ی پنتون، یک زرد درخشان، سرزنده و بانشاط است. رنگی گرم و سرشار از انرژی خورشید. رنگ خاکستری هم که رنگ دیگر سال ۲۰۲۱ است، نمادی از عناصر جامد، قابل اعتماد و جاودانه است و احساس خونسردی، مقاومت و استواری را به ما تلقین می‌کند.

نکته‌ی پایانی

در این مقاله به معرفی رنگ سال ۲۰۲۱ که توسط موسسه‌ی پنتون انتخاب می‌شود، پرداختیم. دو رنگ زرد روشن و خاکستری روشن به عنوان رنگ سال پیش‌رو از طرف این موسسه انتخاب شده‌اند

برای ارسال نظر باید عضو شوید